Els alumnes de 4t d'ESO participen als FITS GAMES!!

A través del Servei de Salut de l'Ajuntament d'Hospitalet, els nostres alumnes formaran part d'aquesta iniciativa.

| 15-11-2015

A través del Servei de Salut de l'Ajuntament d'Hospitalet, els nostres alumnes formaran part d'aquesta iniciativa. Uns jocs esportius que tenen l'objectiu de promocionar l'activitat física entre els adolescents i aconseguir augmentar els nivells de salut i millorar els hàbits saludables.

Participaran mitjançant una sèrie de proves físiques realitzades durant tot el curs, competint amb altres escoles i amb l'oportunitat de guanyar un premi de material esportiu per la seva escola. Finalment cara el maig tindran la trobada esportiva al Complex Esportiu l'Hospitalet Nord conjuntament amb totes les escoles on els millors de cada classe podran enfrontar-se per guanyar a nivell individual un premi per material esportiu propi i on la resta d'alumnes podran gaudir d'una jornada esportiva i participar en activitats dirigides.

Podeu seguir el procés a través de les xarxes socials a...

www.facebook.com/fitgameslh

www.instagram.com/fitgameslh

Comparteix
La notícia parla de: